JKP Šumadija Kragujevac izvodi završne radove na rekonstrukciji ulice Gavrila Principa u MZ Erdgolija koja je zbog dotrajalosti kolovoza i oštećene infrastrukture duži vremenski period bila u lošem stanju.
Radove na asfaltiranju danas su obišli Miroslav Petrašinović, v.d. direktora JKP Šumadija Kragujevac, Stefan Jovanović, član Gradskog veća za komunalnu delatnost i Zorica Đorić, v.d. načelnika Gradske uprave za komunalne poslove sa saradnicima.
Kolovozna podloga u ulici Gavrila Principa bila je jako lošem stanju, pa je u cilju prohodnosti i neometanog odvijanja saobraćaja bila neophodna njena rehabilitacija. Radovi su obuhvatili potpunu zamenu kolovozne konstrukcije, rekonstrukciju ivičnjaka i slivnika, nakon čega se pristupilo asfaltiranju. U asfaltiranje ulice u dužini od 220 metara i prosečne širine 5 metara biće ugrađeno 195 tona asfaltne mase
Za radove na rekonstrukciji ulice Gavrila Principa u Mesnoj zajednici Edoglija iz gradskog budžeta opredeljeno je 5,4 miliona dinara što pokazuje jedan odgovoran i ozbiljan odnos Grada prema onome što radi naše javno komunalno preduzeće, kao i da su ulaganja ravnomerna kada je u pitanju putna infrastruktura na gradskom, ali i na seoskom području i u prigradskim mesnim zajednicama – istakao je Miroslav Petrašinović v.d.direktor JKP Šumadija Kragujevac.
Povoljni vremenski uslovi omogućavaju da i u narednom periodu nastavimo da radimo na unapređenju putne infrastrukture. Kao i do sada, trudimo se da bude ravnomerni održiv razvoj na teritoriji čitavog grada, a za narednu godinu Grad Kragujevac planira da izdvoji više sredstva kako bi što veći broj ulica u strogom gradskom jezgru rehabilitovali i sanirali – rekao je Stefan Jovanović, član Gradskog veća za komunalnu delatnost.
Paralelno sa ovim radovima izvode se i radovi na vraćanju raskopanih površina u prvobitno stanje, vrši se sanacija kamenim materijalom ulica koje su pogođene nevremenom, a na groblju Bozman u toku su radovi na izradi nove parcele i uređenju pristupnih saobraćajnica.
