Све јавне површине у центру Крагујевца очишћене су након синоћњег концерта одржаног испред Скупштине града, који је организован поводом обележавања Дана града.
Екипе Сектора чистоће ЈКП Шумадија Крагујевац ангажоване су одмах по завршетку догађаја, те је простор враћен у првобитно стање већ у раним јутарњим часовима.
Уклоњен је сав отпад, а плато и околне површине темељно су очишћени како би грађани могли несметано да их користе.
Програм обележавања Дана града наставља се и вечерас, као и сутра увече, када су такође планирана концертна дешавања на истој локацији.
По завршетку свих манифестација уследиће уклањање бине и пратеће опреме. Након тога, јавне површине биће поново детаљно очишћене, а Сектор зеленила извршиће хортикултурно уређење зелених површина, како би се очувао уредан и негован изглед центра града.
